Maillerinizin kaybolmasını, göndericiye geri dönmesini, zaman aşımına uğramasını, olası önemli mailler ve fırsatların teknik bir arıza nedeniyle kaçırılmasını istemiyorsanız, ETRN hizmetimizi kullanabilirsiniz.

ETRN Hangi Durumlarda İşinize Yarar?

1. Kendi bünyenizde mail sunucunuz varsa;
  • Mail sunucunuzda yaşanabilecek olan donanımsal problemlerinizde
  • Mail sunucunuzun internet bağlantısındaki problemlerinizde
  • Firmanızda yaşanabilecek elektriksel problemlerinizde
2. Farklı bir firmada mail sunucunuz ya da mail hosting hizmetiniz varsa;
  • Mail sunucunuzda ya da hizmet sağlayıcınızda yaşanabilecek olan donanımsal problemlerde
  • Mail sunucunuzun ya da hizmet sağlayıcınızın internet bağlantısındaki problemlerde
  • Hizmet sağlayıcınızda yaşanabilecek olan elektriksel problemlerde

ETRN özellikle kendi bünyesinde mail servisini barındıran firmalar için mail kaybı riskini en aza indirmeye yardımcı olur.

ETRN ile sizlere gelen maillerin bir arıza sebebiyle geri dönmesini veya kaybolmasını engellemek için alan adı yönetimini sağladığınız sunucu üzerinde, alan adınıza ikinci ve düşük öncelikli bir mx (mail exchanger) kaydı olarak ETRN kayıtları eklenir. Mail hizmetinizde sorun yaşadığınızda gelen mailleriniz ETRN Sunucuları üzerinde tutulur ve böylelikle maillerinizin göndericiye geri dönmesi, kaybolması, zaman aşımına uğraması önlenir. Sunucunuzdaki sorununuz giderildiğinde, sorun yaşadığınız zaman dilimindeki mailleriniz ETRN tarafından sizlere ulaştırılır.

ETRN; yoğun mail trafiğine sahip olan ve kendi mail çözümlerini sağlayan ya da bir sağlayıcıdan mail hizmeti (mail hosting ya da mail server) alan firmaların maillerinin kaybolması noktasında riski en aza indirgiyor ve sizlerin mailleriniz konusunda rahat etmenizi sağlıyor.

ETRN alan adı başına ücretlendirilir. Aynı alan adına bağlı tüm e-posta hesaplarını kapsar. E-posta hesabı başına ücret alınmaz.
ETRN hizmetini alan müşterilerimizin dns yönetimi Markum.net üzerinde bulunmuyorsa, müşterilerimizin dns yönetimini sağladıkları firma üzerinden ilgili değişikliği yapmaları gerekmektedir.

Canlı Destek