Markum.net'de Türkçe karakterli domain tescil edebilir miyim?

Domain kategorisine tıklayarak Türkçe karakterli domainizi tescil edebilirsiniz. Türkçe domainler belge gerektirmez. İlk gelen alır.

Tarayıcıları Türkçe karakterli domainlere nasıl uygun hale getirebilirim?

I-Nav eklentisi ve bilesenleri VeriSign Inc. tarafından ücretsiz olarak sağlanmaktadır. I-Nav eklentisiyle uluslararası etki alanı adları internet standardını destekleyen web sitelerine ve e-posta sunuculaına artık erişebilirsiniz. Başka bir deyişle, web sitelerine gitmek ve e-posta gönderip almak için Türkçe karakterleri artık etki alanı adlarında kullanabilirsiniz.  I-Nav bileşenini yüklemek için tıklayınız.

Türkçe karakterli domain nedir?

Domain adını yazarken ş,ç,ğ ve ö gibi Türkçe karakterleri kullanabileceğiniz domainlere türkçe karakterli domain denir. Örnek: çözüm.com, buğra.com, öğrenci.com

Türkçe karakterli domainler bütün tarayıcılar ile uyumlu mudur?

Türkçe karakterli alan adları IDN adı verilen özel bazı karakterleri içerir. Bu karakterler Firefox ve Internet Explorer 7'de çalışmaktadır. Internet Explorer 6 sürümünde ise Verisign tarafından yazılmış olan I-Nav yazılımını kurmak gerekmektedir. Internet Explorer 6'dan Türkçe karakterli bir siteye girmeye çalıştığınız takdirde otomatik olarak I-Nav sayfası gelmektedir. Yazılımı yükledikten sonra Internet Explorer 6 sürümünde Türkçe karakterli alan adları sorunsuz olarak çalışacaktır. Eğer otomatik yükleme gelmiyorsa  I-Nav bileşenini yüklemek için tıklayınız.

Canlı Destek