Markum.net Satış Ortaklığı Programı

Yaptığınız her üyeden kişi başına 1$* kazanın!

Yaptığınız üyenin alışverişinden % 40'a varan pay alarak kazancınızı daha da katlayın! Üstelik "üye yaptığınızın üye yaptığı, onun da üye yaptığı..." şeklinde sınırsız devam eden alt üye zincirinin de üyelik ve alışverişinden kazanmaya devam edeceksiniz. Daha fazla üye yapın, kazancınızı katlayın. Üye yaptıklarınızın, üye yaptıklarından da, alışverişlerinden de ekstra kazanç elde edersiniz.

Yapmanız gereken tek şey, kişilerin size özel referans kodunu veya linkini kullanarak Markum.net'e üye olmalarını sağlamak. Sizin referans kodunuzla veya referans kodunuzun gömülü olduğu referans linkinizle üye olan kişilerin üyeliğinden kişi başı 1$ kazandığınız gibi alışverişlerinden ve onların kendi referans kodu veya linkiyle yaptıkları üyelerin yaptıkları üyelerden kazanç elde etmeye devam edersiniz.Sistem çok basit: Kişilerin, referans kodunuzu veya referans linkinizi kullanarak üye olmalarını sağlamak ve yaptıkları alışverişlerden de ekstra kazançlar elde etmek. Programa sitenizde yer vereceğiniz banner'lar ile de katılmak istiyorsanız, tıklayınız.


Markum.net'e üyeyseniz ve referans kodunuzu bilmiyorsanız üyelik girişi yaparak "Referans kodunuzu" öğrenebilirsiniz.Genel Bilgiler

Sıkça Sorulan Sorular - SSSMarkum.net Satış Ortaklığı Programı nedir?

Öncelikle belirtelim ki, Satış Ortaklı Programı Markum.net’e üye olmuş ve olacak hereksin doğal olarak dahil olduğu bir sistemdir. Bunun yanı sıra bir internet sitesi olan üyelerimiz de ekstra kazanç için, siteleriyle programa ekstra kazanç için dâhil olabilirler. Markum.net Satış Ortaklığı Programı, iş geliştirme ve yeni iş fırsatları oluşturma çerçevesinde geliştirilmiş Çok Katlı Pazarlama (MLM) (veya Network Marketing) ile Standart Prim Sisteminin karışımı yeni bir hizmettir. Klasik sistemlerde satış ortaklığı, programa dahil olan internet sitesinde yayınlanan banner ve sponsor bağlantılar üzerinden siteye yönlendirilen kişilerin yaptığı alışverişten alınan prim üzerine kurulmuştur. Markum.net Satış Ortaklığı Programında ise sistem, kişinin üyelik hesabına ait referans kodunu (Referans ID) kullanarak üye olan ve bu yolla alışveriş yapan kişilerin üyeliğinden ve alışverişlerinden üyelik referans kodu kullanılan üyeye, sınırsız alt gruplarını da kapsayacak nitelikte, prim kazandıran ve bunu Çok Katlı Satış Sistemi çerçevesinde sınırsız alt katmana ulaştırabilen çok özel bir programdır. Program, yasa ve genel ahlak kurallarına uygun (bireysel veya kurumsal) bir internet sitesine, sahiplerinin Markum.net’ten alarak yerleştirdikleri reklâmların (banner) ziyaretçilerce tıklanarak ziyaretçilerin Markum.net’e yönlenmesi ve herhangi bir ürün, hizmet veya servisi almaları durumunda, ilgili alışveriş bedeli üzerinden belirli bir pay (prim) alınmasını da kapsar. Burada da esas olan, alışverişi kim yaparsa yapsın, alışveriş yaparken herhangi bir üyenin referans kodunu kullanmasıdır. Siteye yönlenen kişi üye olarak bir referans kodu edinir de bunu, bir diğer kişinin üye olması ve alışveriş yapması için kullandırırsa zaman, kota ve alt grup sınırlaması olmaksızın alt grupların da üyelik ve alışverişi üzerinden pay (prim) alabilir.

Program nasıl çalışıyor?

Markum.net’e, üyelik şartlarını kabul ederek üye olan herkes, Satış Ortaklığı Programı’na doğal olarak katılmış olur. Markum.net üyelik formunu doldurarak üye olan ve böylece programa katılanlar, Markum.net’ten, kendilerinin ve referans olacakları kişilerin alışverişlerinde kullanabilecekleri bir adet referans kodu (Referans ID) alırlar. Bu referans kodunu kullanarak üye olan ve alışveriş yapan, üye olmak suretiyle elde ettiği referans kodunun da başkalarının üyelik ve alışveriş işlemlerinde kullanılmasını sağlayan ve referans ettiğinin referans ettiği şeklinde devamlılık zinciri ne kadar uzun olursa olan, herkes bu çok katmanlı yapıdan prim kazanmaya devam eder.

Kazanç hangi eylemlerden gerçekleşir?

Markum.net Satış Ortaklığı Programı’nda kazanç üç farklı eylem sonucu gerçekleşir: Üyelik, alışveriş ve tıklama. — Üyelik: Üye olan herkes, kazandırdığı üye başına anında 1 $ kredi kazanır. (Ancak bunun için Markum.net’ten 50 $’lık herhangi bir ürün, hizmet veya servisi almış olması gerekmektedir. Bu şart yalnızca üye kazandırma için geçerlidir.) — Alışveriş: Üye olan herkes, yaptığı ve referans kodunu kullanarak yaptırdığı alışverişten kredi kazanır. Bunun için daha önceden herhangi bir ürün, hizmet veya servis hizmeti almış olma zorunluluğu yoktur. — Tıklama: Markum.net’e bir banner, sponsor bağlantı, link ve benzeri materyalleri kullanarak ziyaretçi yönlendirilmesi sonucu elde edilen kazançtır. Bunun için site sahiplerince yapılan teklifler değerlendirmeye alınır. Teklifi değerlendirilen site sahibi ile Markum.net arasında anlaşma yapılır.

Programda kaç kazanç türü vardır?

Programda 5 farklı kazanç türü mevcuttur. İlk dört tür tüm üyeleri kapsar… Tüm üyeler, ilk dört kazanç türünde anında kazanmaya başlayabilirler. 5 numaralı kazanç türü ise başvuru formu ve karşılıklı anlaşma ile olmaktadır. 1. Tüm üyeler kendi alışverişlerinden kredi kazanırlar. Kazandıkları kredi üyelik hesabındaki bakiyelerine otomatik olarak eklenir. 2. Markum.net’ten herhangi bir ürün veya hizmeti satın alan kişiye referans olan kişi, bu alışveriş üzerinden kredi kazanır. Kişinin kazandığı kredi, üyelik hesabındaki bakiyesine otomatik olarak eklenir. 3. Bir üyenin referans koduyla üye olan ve alışveriş yapan bir alt katmandaki birisinin referans koduyla üye olan ve alışveriş yapan onun da altındaki katmanda yer alan birisinin referans koduyla üye olan ve alışveriş yapan sınırsız alt katmandaki kişilerin kazandıkları kredi, sistemdeki üçüncü bir kazanç çeşididir. Alt gruplar için katman, kontenjan, sayı, süre gibi herhangi bir kısıtlama yoktur. 4. Sisteme (referans koduyla) üye kazandıran üyeler, kazandırdıkları üye başına 1 $ prim alır. Ancak bu kazancın aktif olabilmesi için Markum.net'ten herhangi bir biçimde en az 50 $'lık ürün, hizmet veya servis almış olmaları gerekmektedir. Daha önce almamış olan ve yeni üye olanlar, bu miktarda bir sipariş verdiklerinde kazanç özelliği anında aktif olur. 5. Satış Ortaklığı Programı kapsamında hazırlanan banner ve sponsor bağlantıları sitelerine ekleyerek ziyaretçilerini Markum.net'e yönlendiren site sahipleri buradan kazanç elde edebilirler. Banner ve sponsor bağlantılardan kazanç elde etmede, kazanç çeşidi üyelik, alışveriş ve tıklama eylemine göre değişmektedir: — Üyelik: Banner ve sponsor bağlantıları sitelerine ekleyerek ziyaretçilerini Markum.net'e yönlendiren site sahipleri kazandırdığı üye başına anında 1 $ kredi kazanır. Bu özellik karşılıklı anlaşmaya bağlıdır. — Alışveriş: Banner ve sponsor bağlantıları sitelerine ekleyerek ziyaretçilerini Markum.net'e yönlendiren site sahipleri ziyaretçilerinin Markum.net'te yaptığı alışverişten anında kredi kazanır. — Tıklama: Banner ve sponsor bağlantıları sitelerine ekleyerek ziyaretçilerini Markum.net'e yönlendiren site sahipleri, üye olma ve alışveriş yapma şartı aranmaksızın tıklama başına kazanç elde ederler. Bunun için site sahiplerince yapılan teklifler değerlendirmeye alınır. Teklifi değerlendirilen site sahibi ile Markum.net arasında anlaşma yapılır.

Markum.net Satış Ortaklığı Programı’nın farklılığı nedir?

Standart satış ortaklığı uygulamalarında yönlendirilen ziyaretçilerin satın aldıkları ürün, hizmet veya servislerden bir defa pay alabilirsiniz. Ancak Markum.net Satış Ortaklığı Programı’nda referansınızla (Referans ID, Referans Kodu) hizmet alımı yapan kişilerin alışverişinden, satış ortaklığınız aktif olduğu sürece, pay almaya devam edersiniz. Bu durum, sonraki yıllarda yenilenen hizmet alımları için de geçerlidir. Ayrıca referansınızın referans olduğu şeklinde tanımlayabileceğimiz çok katlı satış mantığı gereği sınırsız sayıdaki alt grubun referans zincirinden otomatik olarak pay almaya devam edersiniz. Çok Katlı Satış Sistemlerinden temel farkı ise, sisteme dâhil olmak için, herhangi bir ürün veya hizmet alımı zorunluluğu (Bu kural, kazandırılan üye başına 1 $ prim kazanma işlemi için geçerli değildir. Bu işlemin aktif olması için 50 $'lık alışveriş yapmış olma şartı mevcuttur.) yoktur. Markum Satış Ortaklığı Programı’nda önemli olan referans olmaktır. Yani Markum.net Satış Ortaklığı Programı ile kazanç, süreklilik kazanır.

Programa kimler katılabilir?

Markum.net’te beyan edilen üyelik şartlarını taşıyan herkes, üye olmak suretiyle katılabilir. Bunun yanı sıra sahibi olduğunuz siteye, program kapsamında hazırlanan ve içerisinde size özel bir banner referans kodu bulunan banner’ları ve sponsor bağlantıları eklemek suretiyle kazancınızı daha da artırabilirsiniz. Nitekim sahibi olduğunuz sitenin ziyaretçi trafiği ne kadar yüksek olursa olsun reklamverenlere ulaşmakta zorluk yaşıyor ve bu trafiği iyi bir gelire dönüştürme fırsatını bulamıyor olabilirsiniz. Ancak Markum.net Satış Ortaklığı Programı ile sitenizin görselliğine zenginlik katan reklamlar (banner) sayesinde, yalnızca ziyaretçilerinizi Markum.net’e yönlendirmek suretiyle yapacakları alışverişten ekstra kazançlar sağlayabileceksiniz. Programa kurumsal ve bireysel olması fark etmeksizin ilgili şartları taşıyan tüm siteler katılabilmektedir.

Markum.net Satış Ortaklığı Programında kazanç nasıl oluşuyor?

Kazanç türlerinde bahsedildiği gibi, kişinin kendi alışverişinden kazandığı kredi, kişinin referans olduğu bir başkasının alışverişinden kazanılan kredi, referans olunan kişinin referans olduğu (ki bu zincirleme sınırsız sayıda alt gruba iner) kişinin yaptığı alışverişten kazanılan kredi ve sitede yer verilen banner’lardan yönlenerek gelen ziyaretçilerin yaptığı alışverişten kazanılan kredi olmak üzere programda 4 farklı kazanç çeşidi vardır. Kazanç oranı ve miktarı, kazanç türüne göre, alınan ürün veya hizmetin çeşit ve bedeline göre değişmektedir. Ayrıca kişinin performansına göre de kazanç oran ve miktarı değişebilmekte, tamamen kişiselleştirilebilmektedir. Örneğin 2. numaralı kazanç türünde referans olunan kişinin hizmet veya ürün alımındaki kazanç oranı, standart bir değer olarak bu ürün veya hizmet alımı üzerinden dağıtılacak prim toplamının % 50’si iken, kişisel performansı zamanla yüksek olan bir kişinin 2. numaralı kazanç türünden elde edeceği kazancın oranı % 50’nin üzerinde olabilecektir. Bu ve benzeri oran yükselmeleri, diğer kazanç türleri için de kişisel başarılar sonucu her zaman gerçekleşebilecektir.

Programda ödeme nasıl gerçekleşiyor?

Programa kurumsal ve bireysel olmak üzere iki şekilde katılım gerçekleşmektedir. Fatura kesme niteliğini haiz kurumlar, kurumsal siteleriyle programa dâhil olabilmektedirler. Fatura kesemeyen kişiler de bireysel satış ortağı olarak programa kolaylıkla katılabilirler. Ancak bu durumda elde ettikleri gelir üzerinden stopaj vergisi düşülecektir. Bireysel satış ortağının gelir payı üzerinden alınan stopaj vergisi, Markum.net tarafından vergi dairesine ödenecektir. Bireysel satış ortakları, hesaplarındaki pay miktarı, aylık 50 TL tutarını aştığında Markum.net Satış Ortaklığı Programı Kontrol Paneli’nden ödeme alma talebini bildirebilirler. Talebi takip eden 10 iş günü içerisinde stopaj vb vergi yükümlülüklerine ait kesintiler yapıldıktan sonra ilgili miktar hesabınıza yatırılır. Bireysel satış ortaklarının kazançları %10 gelir vergisi stopajına tabi olduğundan ödeme stopaj düşülerek yapılacaktır. Örnek olarak 100 TL'lik bir ödeme için 10 TL vergi düşülerek 90 TL ödeme yapılacaktır. Kurumsal satış ortaları ise, hesaplarındaki pay miktarı, aylık 50 TL tutarını aştığında miktar kadar faturalarını keserek Markum.net’e ulaştırırlar. Faturanın ulaşmasını takip eden 15 iş günü içerisinde ilgili miktar satış ortağının hesabına yatırılır. Kurumsal satış ortalarının ödeme alabilmesi için Markum.net'e faturayı göndermesi gerekiyor, faturanın elimize ulaşmasından sonraki 10 işgününde aksi bir durum tespit edilmezse ödemeniz banka havalesi ile gerçekleştirilecektir. Dikkat edilmesi gerekenler: - Faturanızın üzerine ortaklık kodunuzu yazınız. - Fatura %18 KDV ile kesilmeli, fatura kalemi açıklaması “Online Kazanç Ortaklığı Bedeli” olarak yazılmalıdır. Örnek olarak 100 TL'lik bir kazanç için 100 TL + KDV (18%) = 118 TL fatura kesilmelidir, ödeme 118 TL olarak yapılacaktır. Dİğer hususlar: - Ödemeler sadece banka havalesi ile ilgili kişi veya kurumun banka hesabına yapılır. Sadece Türkiye'de faaliyet gösteren banka hesaplarına ödeme yapılır. - Ödeme günü her haftanın Pazartesi günüdür.

Şeffaflık

Üyeler, üyelik hesabı altında Satış Ortaklığı Programı linkinde tüm işlemleri takip edebilirler. Kimden, hangi tarihte, hangi işlemden dolayı, ne kadar pay alındı gibi tüm detaylar görülebilir. Sistem son derce şeffaf işlemektedir. Ve tüm üyeler, sistemin işleyişini üyelik hesabından görebilmektedirler.

Kurallar

 • Markum.net’e üye olan ve üyelik şartlarını haiz olan herkes Satış Ortaklığı Programı’na doğal olarak katılır. Ek bir işleme gerek yoktur.
 • Üyeler, beyan edilen bilgilerin doğruluğunu ve bununla ilgili sorumluluğu tek taraflı olarak kabul ederler. Markum.net, beyan edilen bilgilerin doğruluğunu teyit etmek durumunda değildir.
 • Markum.net, üyelik bilgilerinde şüpheli bir durumla karşılaşması durumunda ilgili kişiden bilgileri belgeleyerek doğrulamasını isteyebilir.
 • Yanlış beyanla üye olduğu tespit edilen üyelerin üyelikleri, aldığı hizmetler ve hak edişleri geriye dönük olarak iptal edilir.
 • Yanlış beyanla ortaya çıkacak hukuki sorunlarda tüm sorumlu tek taraflı olarak beyanı yapan üyedir. Markum.net, bu konuda hiçbir biçimde sorumlu değildir.
 • Yasalara ve genel ahlaki kurallara uygun olmayan içeriğe sahip sitelerin Satış Ortaklığı Programı’na yaptığı başvuru değerlendirmeye alınmaz. Alınmış olsa bile tek taraflı olarak iptal edilebilir.
 • Markum.net. Satış Ortaklığı Programı’na dâhil olan sitelerin içeriğinden sorumlu değildir.
 • Markum. net’in görsel materyallerde (reklam, banner) kişiye özel oluşturduğu kod ile reklâma ait görsel içerik değiştirilemez.
 • Nakit ödemenin gerçekleşmesi için geçerli şartlar:
  • Doğru kişilerin doğru bilgilerle üye olması gerekmektedir.
  • Üyeliği onaylanmayan veya şüpheli görülen kişilerin üyeliğinden prim kazanılamaz.
  • Spam vb illegal yollarla üye yapan, yaptıran kişilerin üyelik ve hak edişleri iptal edilir.
  • Kazandırılan üye başına 1 $'lık prim kazanma işleminin aktif olabilmesi için en az 50 $'lık alışveriş yapılmış olması gerekmektedir.
  • Ödemeler, hesaptaki bakiye aylık 50 TL'yi aştığında yapılır.
 • Kazanılan krediler, ancak bir sonraki alışveriş için kullanılır.
 • Kazanılan kredi, kazanan kişi tarafından kullanılır.
 • Alınan ürün, servis veya hizmete itiraz ve bu yönde ücret iadesi talebi gelir ise alışveriş nedeniyle hesabınıza eklenen satış ortaklığı kredi payı hesabınızdaki bakiyeden düşülecektir.
 • Markum.net Satış Ortaklığı Programı’na ilişkin değişkenlerdeki tasarruf yetkisini saklı tutar.
 • Markum.net Satış Ortaklığı Programı’na dâhil olan herkes, bu kuralları kabul etmiş sayılır.

Nakit ödeme nasıl yapılmaktadır?

Programa kurumsal ve bireysel olmak üzere iki şekilde katılım gerçekleşmektedir. Fatura kesme niteliğini haiz kurumlar, kurumsal siteleriyle programa dâhil olabilmektedirler. Fatura kesemeyen kişiler de bireysel satış ortağı olarak programa kolaylıkla katılabilirler. Ancak bu durumda elde ettikleri gelir üzerinden stopaj vergisi düşülecektir. Bireysel satış ortağının gelir payı üzerinden alınan stopaj vergisi, Markum.net tarafından vergi dairesine ödenecektir. Bireysel satış ortakları, hesaplarındaki pay miktarı, aylık 50 TL tutarını aştığında Markum.net Satış Ortaklığı Programı Kontrol Paneli’nden ödeme alma talebini bildirebilirler. Talebi takip eden 15 iş günü içerisinde stopaj vb vergi yükümlülüklerine ait kesintiler yapıldıktan sonra ilgili miktar hesabınıza yatırılır. Kurumsal satış ortaları ise, hesaplarındaki pay miktarı, aylık 50 TL tutarını aştığında miktar kadar faturalarını keserek Markum.net’e ulaştırırlar. Faturanın ulaşmasını takip eden 15 iş günü içerisinde ilgili miktar satış ortağının hesabına yatırılır. İlgili miktarı kredi puanı (programda kullanılan kredinin birimi dolardır) olarak bir sonraki alışverişlerinde arzu ederlerse kullanabilirler.

Üye olurken referans olarak kullanabileceğim bir başkasına ait referans kodu yok, bu durum kazancımı etkiler mi?

Asla etkilemez. Referans kodu olmadan üye olmanız herhangi bir üyenin alt grup kazanç zincirine dahil olmadığınız anlamına gelir. Referans kodu alabileceğiniz biri yoksa, referans kodu olmaksızın da üye olabilirsiniz. Bu sizin ve sizin altınızdaki zincirin kazancını asla etkilemez.

Markum.net Satış Ortaklığı Programı’nda kazanç süresiyle ile ilgili bir kısıtlama var mı?

Markum.net Satış Ortaklığı Programı’nda kazanç, diğer sistemlerde olduğu gibi bir defalığına değildir. Referans olunan ve alt gruplardaki zincir referansların sonraki dönemlere ait yenileme ve hizmet yükseltme durumlarında da satış ortağı, ortaklığı devam ettiği müddetçe pay almaya devam eder.

Programa dâhil olmak için asgari miktarda ürün veya hizmet alma zorunluluğu gibi bir ölçü var mı?

Hiçbir biçimde ürün alma zorunluluğu yoktur. Ürün veya hizmet almadan programa dâhil olabilir, referans olmak suretiyle yapılan alışverişlerden kazanç elde edebilirsiniz.

Referans olduğum kişinin referans olduğu kişilerin yaptığı alışverişlerden de kazanç elde edebilir miyim?

Evet, elde edebilirsiniz. Bu konuda herhangi bir kısıtlama yoktur. Sınırsız sayıdaki alt grup referans zincirinin yaptığı, yaptırdığı alışverişlerden pay alırsınız.

Sahibi olduğum birden fazla site için Markum.net Satış Ortaklığı Programı’na katılabilir miyim?

İster bireysel ister kurumsal istediğiniz kadar siteyle programa dâhil olabilirsiniz.

Sahip olduğum siteye reklâm görsellerinden (banner) en fazla kaç adet ekleyebilirim?

Sitenize dilediğiniz miktarda reklâm görseli yerleştirebilirsiniz. Bu konuda yer, sayı kısıtlaması yoktur.

Site sahibi olmasam da, banner'ları kullanarak satış elde edebilir miyim?

Tıklama, ziyaretçi yönlendirme dışında üyelik ve alışverişten işlemlerinden kazanç elde edebilirsiniz. Önemli olan, içeriği uygun bir siteye banner HTML kodlarının sizin referans kodunuzu taşıyacak şekilde yerleştirilmesidir. Site sahibi olmasanız bile, örneğin yakınınızın sitesine banner kodlarının yerleştirilmesi yeterlidir. Banner kodlarının, sizin referans numaranızı taşıması için, banner HTML kodlarını üyelik girişi yaparak kopyalamalısınız.
Banner'lardan tıklama, yani ziyaretçi yönlendirme ile kazanç elde etmek için, Markum.net ile site sahibi arasında anlaşma olması geremektedir.

Markum.net Satış Ortaklığı Programı’na dahil olan sitemdeki reklamlardan yönlenerek Markum.net’ten alışveriş yapan ziyaretçilerim oluyor ancak bu alışverişlere ait bir payın hesabıma yansıdığı görülmüyor.

Bunun iki sebebi olabilir:
1. Söz konusu alışverişin tahsilâtı henüz yapılmamıştır. Alışveriş gerçekleşse bile tahsilâtı yapılmamış işlemlere ait pay hesaplara yansıtılmamaktadır. Tahsilât gerçekleştiği anda satış ortaklığına ait payınız hesabınıza yansıyacaktır.
2. Referans kodunuzla (Referans ID) ilgili bir sorun vardır veya reklâm görsellerindeki (banner) kod değişiktir. Sitenize yerleştirdiğiniz reklam görsellerinin (banner) içinde yer alan kod ile ortaklığınıza ait Markum.net kayıtlarındaki kod bilgisi aynı olmalıdır. Farklı kodlar sistemde algılanamayacağı için payınız hesabınızda görülememektedir.
Bu tür durumlarda Teknik Destek Birimiyle temasa geçebilirsiniz.

Kazancın gerçekleşmesi için, kişinin gerçek kişi olduğu ve bilgilerinin güvenilirliğinin teyit edilmesi gerekmektedir.


Canlı Destek