?

CloudSpace Mail Nedir?

CloudSpace Mail markum.net tarafından işletmeler için özel olarak geliştirilmiş bir bir cloud mail servisidir. CloudSpace Mail ile işletmenizin ihtiyacı olan mail performansına webmail, Outlook, mobil ve tablet cihazlarınız üzerinden erişebilirsiniz. CloudSpace Mail size yüksek kullanıcı deneyimi sunar.

?

CloudSpace Mail ile işletmeme özel webmaile sahip olabilir miyim?

CloudSpace mail ile işletmenize özel webmail hesabına sahip olabilirsiniz.

?

CloudSpace Alanı Nedir?

CloudSpace alanı 10 GB'a kadar cloud depolama hizmeti ile CloudSpace Mail müşterileri dosyalarını, resimlerini, ses dosyalarını ve ofis belgelerini bilgisaylarından ve telefonlarından yükleyebilecekleri bir web alanıdır. CloudSpace ile ihtiyacınız olan bütün fotoğraflar ve dökümanlara webmail hesabınızdan erişebilirsiniz.

?

CloudSpace ile şirket çalışanları nasıl ortak çalışma alanı oluşturabilir?

CloudSpace'e yüklediğiniz resimleri ve dökümanları çalışma arkadaşlarınızla paylaşıp ortak klasörler oluşturabilirsiniz. Ortak çalışma alanı webmail üzerinden yüksek çalışma performansı sunar.

?

Maillerimi SSL ile daha güvenli hale getirebilir miyim?

CloudSpace Mail SSL Sertifikası kullanarak işletmenize ait e-maillerinizi 128 bit ile şifreleyip güvenli hale getirir. SSL ile e-mailleriniz güvende.

?

CloudSpace Mail ile hızlı bir şekilde mail gönderebilir miyim?

CloudSpace Mail 5 Mbpslik datacenter altyapısını verimli şekilde kullanarak yüksek boyutlu dosyalarınızı hızlı bir şekilde alıcıya gönderilmesini sağlar.

?

CloudSpace Mail ile maillerimiz tablet ve akıllı telefonlardan kontrol edebilir miyim?

CloudSpace Mail ile iPhone, iPad , Android ve Windows Phone7 cihazlarınızdan kolayca maillerinize ve CloudSpace alanınıza ulaşabilirsiniz. IMAP ve POP3 protokollerini CloudSpace Mail ile kolayca çalıştırabilirsiniz.

?

CloudSpace Mail'de Exchange ActiveSync özelliği var mı?

Active Sync* özelliği ile CloudSpace Mail iPhone/iPad, Android ve Windows Phone 7 ve diğer mobil platformlar ile bütünleşik çalışır. Active Sync teknolojisi ile e-mail, kişiler, takvimler ve görevler üzerinde yapacağınız herhangi bir değişiklik veya güncelleme CloudSpace Sunucusuna iletilir ve bütün servisleriniz senkronize bir şekilde çalışır. ActiveSync etkili bir protokoldür. ActiveSync mobil ağ üzerinden gönderdiğiniz veri miktarını asgariye düşürür.
* ActiveSync kulanacağınız e-mail sayısına göre lisanslı bir hizmettir.

?

CloudSpace Mail ile Kişiler/Takvim/Görevler ile senkronize çalışabilir miyim?

SyncML teknolojisiyle CloudSpace Mail takvim,görevler ve kişilerin mobil cihazlarınızla (telefonlar, PDA'lar ve Outlook) senkronize çalışmasnı sağlar. SyncML teknolojisi takvim,kişiler ve görevler üzerinde yaptığınız güncellemeleri tespit eder ve gerekli güncellemeleri CloudSpace Sunucularına gönderir. CloudSpace Mail bilgisayarınız, webmail hesabınız, mobil cihazlarınız ve tabletlerinizle uyumlu çalışır.

?

CloudSpace Mail ile mobil cihazlardan takvimime ulaşabilir miyim?

CalDAV teknolojisiyle birlikte CloudSpace Mail kullanıcıları e-mail hesapları ve mobil cihazlar üzerinden gerçek zamanlı olarak CloudSpace Mail'in takvimlerine erişebilirler. CalDAV başka bir kullanıcının takvimine erişmek içinde kullanılabilir.

?

CloudSpace Mail ile mobil cihazlardan kişilerime erişebilir miyim?

CardDAV teknolojisiyle birlikte CloudSpace Mail kullanıcıları mail adresinizdeki kişileri yönetmenizi sağlar. Mobil cihazlar üzerinden kişilerde yaptığınız herhangi bir değişiklik CloudSpace Mail sunucularına gönderilir ve gerçek zamanlı olarak güncelleme yapılır. CardDAV teknolojisi e-mail hesabındaki kişilere mobil cihazlar üzerinden ulaşan mobil kullanıcılar için idealdir.

?

CloudSpace depolama alanına nasıl erişebilirim?

CloudSpace Mail kullanıcıları resimlerini ve dosyalarını sakladığı depolama alanlarına mobil cihazlar üzerinden ulaşabilirler. iPhone ile fotoğraf çektikten hemen sonra CloudSpace alanınıza fotoğrafı kaydedebilirsiniz.

?

CloudSpace mail ile maillerimin güvenliği nasıl sağlanıyor?

CloudSpace Mail güçlü anti-spam ve güvenlik özellikleriyle maillerinizi ve datalarınızı korur.

?

CloudSpace Mail ile güvenli data transferi yapabilirmiyim?

CloudSpace Mail SSL Sertifikası kullanarak işletmenize ait e-maillerinizi 128 bit ile şifreleyip güvenli hale getirir. SSL sertifikası e-mail kullanıcısı ile e-mail server arasında kriptolu güvenli bağlantı sağlar. SSL'li e-mail ile e-mail okurken, dosya indirirken ve e-mail gönderirken güvenli bağlantı ile çalışabilirsiniz.

?

CloudSpace Mail'de Antispam özelliği varmıdır?

CloudSpace Mail güçlü anti-spam özelliğiyle CloudSpace Mail müşterilerini spam maillere karşı korur. Çalışırken gereksiz e-mailler ile karşılaşmazsınız.

?

CloudSpace Mail'de Antivirüs özelliği varmıdır?

CloudSpace Mail antivirüs özelliğiyle maillerinizi tarar ve sizi zararlı maillere karşı korur.

?

CloudSpace Mail'de yedekleme (backup) özelliği varmıdır?

CloudSpace Mail yedekleme hizmetiyle her türlü kötü ihtimale karşı maillerinizi saklar.

?

Webmail üzerinden Youtube videolarını izleyebilir miyim?

Mail adresinize link olarak gelen gelen Youtube videolarını CloudSpace Mail özel eklentisi olan Youtube player sayesinde tek tıkla webmail üzerinden rahatça izleyebilirsiniz.

?

Webmail üzerinden müzik dinleyebilir miyim?

Mail adresinize gelen gelen ses dosyalarınızı tek tıkla CloudSpace Mail'e özel MP3 player sayesinde webmail üzerinden dinleyebilirsiniz.

?

Webmail üzerinden tema desteği var mıdır?

CloudSpace Mail ile Webmail üzerinden istediğiniz tema ile çalışabilirsiniz.

?

Webmail üzerinden kişileri dışarı aktarabilir miyim?

CloudSpace Mail ile mail hesabınızda yer alan kişileri tek tıkla dışarı aktarabilirsiniz.

?

CloudSpace Mail ile kişileri VCard olarak gönderebilir miyim?

CloudSpace Mail altyapısıyla webmail üzerinden kontaklarınızı VCard olarak gönderebilirsiniz.

?

Webmail üzerinden mail içeriğini HTML olarak editleyebilir miyim?

CloudSpace Mail webmail üzerinden e-maillerinizi HTML olarak editleyip göndermenize izin verir. Maillerinizi HTML dilinin sağladığı bütün imkanları kullanarak gönderebilirsiniz.

?

Webmail üzerinden dil desteği verilmekte midir?

CloudSpace Mail webmail üzerinden İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca ve İspanyolca dil desteği verir. Diğer diller çeviri programları tarafından desteklenmektedir. Ayrıca bu diller için yazım denetimi desteği de verilmektedir.

?

Webmail üzerinden takvimi kullanabilir miyim ?

CloudSpace Mail ile webmail üzerinden takvimlerinizi sürükle bırak yöntemiyle rahatıkla yönetebilirsiniz. Ayrıca paylaşılan takvimleri anında görüntüleyip editleyebilirsiniz.
Güçlü senkronizasyon desteği ile nerede olursanız olun takviminiz mobil cihazlara ,tablet cihazlara, webmail ve bilgisayarınıza senkronize edilmiş olur.
Müsait ve meşgul durum özelliği randevularda kolaylık sağlar ve birden fazla kullanıcılı takvimlerde kimin müsait olup olmadığını görebilirsiniz.
Webmail üzerinden toplantı randevularını gönderip davetleri kabul veya reddedebilirsiniz. Randevuları kabul ettiğinizde randevu takviminize eklenir ve yanıt göndericiye gönderilir.

?

CloudSpace Mail üzerinden kişi ve grupları yönetebilir miyim?

CloudSpace Mail webmail altyapısı bütün kişilerinizi ve gruplarınızı webmail üzerinden yönetme imkanı sunar. Ekleme ve silme yaparken .CSV dosyası olarak da kişileri ekleyebilir veya dışarı aktarabilirsiniz. Webmail üzerinden kişilerin profillerini oluşturabilir ve resim ekleyebilirsiniz. Bu işlem MAPI Connector, CardDAV ve SyncML teknolojileriyle birlikte Outlook ile senkronize çalışır.

?

Webmail üzerinden günlük veya haftalık görevler oluşturabilir miyim?

CloudSpace Mail webmail altyapısı ile günlük görevlerinizi ve projelerinizi yönetebilirsiniz. Görevlerinizin başlangıç ve bitiş tarihlerini, statülerini,önemlerini ve aciliyet durumunu webmail üzerinden kolaylıkla güncelleyebilirsiniz. Görevler MAPI ile Outlook ile senkronize edilir. Ayca SyncML teknolojisiyle birlikte mobil cihazlarınızla da (iPhone/iPad, Android, PDA v.b.) senkronize içinde çalışır.

?

CloudSpace Mail üzerinde SPAM filtreleme özelliği var mıdır?

CloudSpace Mail altyapısıyla webmail üzerinden gelen mesajları filtreleyip daha gelmeden silebilir veya herhangi bir klasöre yönlendirebilirsiniz. CloudSpace Mail gelişmiş filtreleme sistemi sayesinde kişilerden gelen mailleri, mail içeriğinde yer alan dosya türleri, CC maillerini ve mail içeriğinde yer alan kelimeleri filtreleyip filtreleme yapabilirsiniz.

?

CloudSpace Alanı nedir, ne işe yarar?

CloudSpace depolama alanı sayesinde webmail hesabınıza dosyalarınızı, resimlerinizi, ses dosyalarınızı ve ofis belgelerinizi yükleyebilirsiniz. Yüklediğiniz resim ve dosyaları mail gönderirken ekleyebilir ve paylaşıma açabilirsiniz. Dosya önizleme özelliği sayesinde dosyalarınızı kolayca seçebilirsiniz. Yüklediğiniz ses dosyalarını CloudSpace Mail özelliği sayesinde webmail üzerinden dinleyebilirsiniz. CloudSpace depolama alanınıza Outlook üzerinden sadece sürükleyerek dosyalarınızı, resimlerinizi, ses dosyalarınızı ve ofis belgelerinizi yükleyebilirsiniz. Bilgisayarınızdaki resimlerinizi, dosyalarınızı , ses dosyalarınızı ve ofis belgelerinizi Outlook üzerindeki Space Mail alanına bırakın ve bu dosyalarınızı webmail üzerinden de görüntüleyin.

?

Webmail üzerinden dosya önizleme yapabilir miyim?

CloudSpace Mail altyapısıyla webmail üzerinden gönderdiğiniz resim dosyaları önizlerken kullanıcı arayüzü zengin gelişmiş deneyim sunar. CloudSpace Mail kullanıcıları resim dosyalarını uzaklaştırıp yakınlaştırabilirler. Aynı zamanda çoklu gelen resimleri slideshow olarakda görüntüleyebilirsiniz. Daha iyi bir görüş için arka plan rengini değiştirebilirsiniz.

?

Webmail kullanıcıları CloudSpace içerisinde yer alan depolama alanındaki dosyaları çalışma arkadaşlarıyla paylaşabilir mi?

CloudSpace Mail altyapısını kullanan webmail kullanıcıları çalışma arkadaşlarının izin verilen dosyalarına, takvimlerine, kişilerine ve dosyalarına ulaşarak işbirliği yapmasını sağlar. Webmail üzerinden paylaşım izinlerinizi ayarlayarak çalışma arkadaşlarınıza dosyalarınızı editleme izni verebilirsiniz.

?

Webmail Kişiselleştirilebilir mi?

CloudSpace Mail altyapısını kullanan webmail kullanıcıları arka planda yer alan görüntüyü değiştirerek daha canlı, donuk veya saydam hale getirebilir veya kendi resimlerini yükleyerek webmail arkaplanlarını oluşturabilir.

?

Webmail Üzerinden Son Kullanıcı İstatistikleri ve Raporlama Hizmeti var mı?

CloudSpace Mail altyapısını kullanan webmail kullanıcıları aktivitelerini detaylı rapor halinde alabilir veya grafiksel olarak görebilirler. Webmail üzerinde bulunan bu özelliklik CloudSpace Mail kullanıcılarına geri bildirim sağlar. Bu özellik sayesinde görsel olarak gönderilen ve alınan e-postalarınızı analiz edebilirsiniz.

?

Webmaile iPhone, iPad, Android v.b. cihazlardan bağlandığımda mobil arayüz uyumlu çalışıyor mu?

Herhangi bir mobil cihaz veya tablet üzerinden CloudSpace Mail webmail hesabınıza giriş yaptığınızda kullandığınız tarayıcıya göre webmail arayüzü optimize edilir. Webmail uygulaması dokunmatik cihazlara göre (iPhone,iPad, Android v.b.) algılama yapar ve daha iyi bir kullanıcı deneyimi için çözünürlüğünü ve kaydırma davranışını cihaza göre adapte eder.

Canlı Destek
Kurumsal Talep Formu
X
Şirketinizdeki sunucuları buluta taşıyarak maliyetlerinizi azaltabilirsiniz. Sizi ziyaret etmemizi ister misiniz?