Anında Kayıt

Markum.net'ten satın aldığınız alan adları online olarak anında kayıt edilir ve satın aldığınız alan adlarıyla ilgili bilgiler e-postanıza gönderilir.

SMS ile Güvenlik

Hesabınız ve alan adlarınız SMS güvenlik sistemiyle artık daha güvenli.

Online Yönetim

Markum.net'te yer alan alan adlarınızı ve 15 adetten fazla ücretsiz alan adı servisini online olarak yönetebilir ve güncelleyebilirsiniz.

Toplu Alan Adı Güncelleme

Yenileme, Alan Adı Sahibi Bilgileri, DNS, Alan Adı Kilidi, Whois Bilgilerinin Gizlenmesi ve NameServer gibi pek çok işlemi birden fazla alan adı için uygulayabilirsiniz.

Ücretsiz 1 GB E-Mail

Ad ve Soyad (ör:adsoyad.com.tr) kullanarak satın aldığınız com.tr, biz.tr ve info.tr uzantılı alan adlarında 1 GB kotalı mail hesabınız ücretsiz. E-posta hesabınızı panelinizden oluşturabilirsiniz.

Ücretsiz Whois Gizleme

Whois gizleme özelliği sayesinde alan adı kayıt bilgilerinizi istediğiniz zaman gizleyebilir veya aktifleştirebilirsiniz.

Ücretsiz Alan Adı Kilitleme

Alan adı kilidi domainlerin transfer işlemlerini engellemek amacıyla kullanılan bir özelliktir. Alan adınızı istediğiniz zaman online olarak anında kilitleyebilir veya kilidi kaldırabilirsiniz.

Ücretsiz İç Transfer

Markum.net'te bulunan alan adınızı herhangi bir Markum.net kullanıcısına domain iç transfer özelliği sayesinde kolayca transfer edebilirsiniz.

Ücretsiz Alan Adı Yönlendirme

Alan adı yönlendirme özelliğiyle alan adınızı başka bir URL'ye yönlendirebilirsiniz.İsterseniz maskeleme yöntemiyle yönlendirdiğiniz alan adı adresini gizleyebilirsiniz.
Bu hizmet Markum.net DNS(dns1.markum.net, dns2.markum.net) sunucularına yönlendirilmiş tüm alan adları için kullanılabilir.

Ücretsiz Yapım Aşamasında Sayfası

Hosting hizmeti satın almadan alan adınız için ücretsiz "Yapım Aşamasında" sayfası oluşturabilirsiniz. Yapım aşamasında sayfası için 1 sayfalık içeriği HTML editör yardımıyla oluşturabilirsiniz.
Bu hizmet Markum.net DNS(dns1.markum.net, dns2.markum.net) sunucularına yönlendirilmiş tüm alan adları için kullanılabilir.

Ücretsiz DNS Hizmeti

Alan adınızın DNS işlemlerini online ve ücretsiz olarak yapabilirsiniz. DNS dosyanıza A, NS, MX, PTR, CNAME, TXT gibi sınırsız DNS tanımlaması kaydedebilirsiniz.
Bu hizmet Markum.net DNS(dns1.markum.net, dns2.markum.net) sunucularına yönlendirilmiş tüm alan adları için kullanılabilir.

Name Server (NS) Oluşturma

Alan adınız için çok sayıda Name Server (NS) tanımlayabilir, anında güncelleme yapabilirsiniz.

Yardım Sayfası

Markum.net alan adı yardım sayfasından alan adlarıyla ile ilgili birçok bilgiye ulaşıp sizler için hazırladığımız dökümanları okuyarak yardım alabilirsiniz.

Ücretsiz 7/24 Destek

Markum.net üzerinden satın aldığınız alan adıyla ilgili TR tescil işlemleri, DNS işlemleri, tescil işlemleri, yenileme işlemleri, silme talebi, transfer işlemleri, alan adı sahibi bilgi güncelleme alanlarında ücretsiz destek alabilirsiniz.

Tescil ettiğim domainler zaman aktif hale gelir?

Domainler Markum.net'te anında aktif hale geliyor. Yapacağınız DNS değişiklikleri de 1 dakika içinde aktif hale gelir.

Domainlerimi online olarak yönetebilir miyim?

Markum.net üzerinde yer alan domainleri ve 15'den fazla ücretsiz domain servislerini online olarak yönetebilir ve güncelleyebilirsiniz.

Nasıl domain tescil edebilirim?

Domain Tescil linkine tıklayıp istediğiniz kadar domaini alabilirsiniz

Domain yönlendirme özelliği var mı?

Domain yönlendirme özelliğiyle domainizi başka bir URL'ye yönlendirebilirsiniz.İsterseniz maskeleme yöntemiyle yönlendirdiğiniz doman adresini gizleyebilirsiniz.

Domainim için yapım aşamasında sayfası oluşturabilir miyim?

Hosting hizmeti satın almadan domainiz için ücretsiz "Yapım Aşamasında" sayfası oluşturabilirsiniz. Yapım aşamasında sayfası için 2 sayfalık içeriği HTML editör yardımıyla oluşturabilirsiniz.

Destek ücreti alıyor musunuz?

Markum.net müşterilerine ücretsiz olarak 7/24 destek vermektedir.

DNS yönetimi yapabilir miyim?

Domainlerinizin DNS işlemlerini online ve ücretsiz olarak yapabilirsiniz. DNS dosyanıza A, NS, MX, PTR, CNAME, TXT gibi sınırsız DNS tanımlaması kaydedebilirsiniz.

NameServer güncellemesi yapabilirmiyim?

Domainizin NameServer (DNS) değişikliğin online olarak Markum.net yönetim paneli üzerinden güncelleyebilirsiniz.

Whois gizleme özelliği nedir?

Whois gizleme özelliği sayesinde domain kayıt bilgilerinizi istediğiniz zaman gizleyebilir veya aktifleştirebilirsiniz.

Domain kilitleme özelliği nedir?

Domain kilidi domainlerin transfer işlemlerini engellemek amacıyla kullanılan bir özelliktir. Domain adresinizi istediğiniz zaman kilitleyebilir veya kilidi kaldırabilirsiniz.

Domainimi başka bir Markum.net kullanıcısına transfer edebilir miyim?

Markum.net'te bulunan domainizi herhangi bir Markum.net kullanıcısına domain devretme özelliği sayesinde kolayca transfer edebilirsiniz.

Başka bir yerden domain aldım sizin ücretsiz özellikllerinizi kullanabilir miyim?

Domainizi başka bir firma üzerinden kaydetseniz Markum.net'in DNS (dns1.markum.net,dns2.markum.net) sunucularına yönlendirilmiş tüm alan adlarınız için bu hizmetlerimizi ücretsiz kullanabilirsiniz.

Bir çok domain adresim var çoklu olarak güncelleyebilir miyim?

Yenileme, Domain Sahibi Bilgilerini Güncelleme, DNS Güncelleme, Domain Kilidi ve Name Server Kayıt işlemleri için birden fazla alan adı seçip işlem yapabilirsiniz.

7/24 destek veriyor musunuz?

Markum.net üzerinden satın aldığınız domain adresi ile ilgili TR tescil işlemleri, DNS işlemleri, tescil işlemleri, yenileme işlemleri, silme talebi, transfer işlemleri, domain sahibi bilgi güncelleme alanlarında ücretsiz destek alabilirsiniz.

Markum.net Name Server bilgileri nelerdir?

dns1.markum.net 178.210.170.4
dns2.markum.net 178.210.178.4

Nasıl Ödeme Yapabilirim?

Kredi Kartı Peşin - Kredi Kartı Taksit -Banka Havalesi - Posta Çeki - Mail Order

Siparişlerim Ne Zaman Aktif Olur?

Kredi kartı ile yapılan işlemler anında, banka havalesi ve manuel yöntemlerle yapılan işlemler maksimum 24saat içinde aktif olur.

Domain Bilgi Güncelleme Formu Nedir?

Alan adı sahip bilgilerinin güncellenebilmesi için doldurularak Markum.net'e gönderilmesi gereken formdur. Gerekli forma buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Domain Transferi Nedir?

Bir alan adı kaydının tescil edildiği firmadan alınıp, başka bir firmaya aktarılmasıdır. Detaylı bilgi için Domain Transfer sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Domain adresimi Markum.net'e transfer etmek istiyorum, ne yapmalıyım?

Domain transfer işlemlerinin başlatılabilmesi için aşağıdaki koşullara uymanız gerekmektedir;

1. Transfer edilecek alan adının yenileme süresine en az 10 gün kalmış, tescil (veya yenileme) süresi üzerinden de 60 gün geçmiş olmalıdır.

2. Transfer edilecek alan adının "status" durumu "ACTIVE" veya "OK" konumunda olmalıdır. Tersi bir durumda transfer işlemi gerçekleşmez.

3. Alan adına ait administrator e-mail (yetkili, yönetici e-posta) adresi aktif (ulaşılabilir, kullanılabilir) olmalıdır. Alan adına ait yetkili e-posta adresinin hangisi olduğu, https://www.markum.net/domain/whois/'den öğrenilebilir.

4. Alan adına ait Auth-Code/EPP/Transfer Authorization Key (transfer yetkili) kodunu biliniyor ve temin edilebiliyor olunmalıdır. "Auth-Code" bilgisi mevcut registrar firmasından temin edilmesi gereken özel bir koddur. Birçok firma bu kodu üyelik panelinden de verebilmektedir. Panelden temin edilemiyorsa, firma ile görüşülerek bizzat istenilmelidir.

5. Bir alan adının Markum.net'e transfer edilebilmesi için alan adının bitiş tarihinin geçmemiş olması gerekir. Eğer bu tarih geçtiyse, bağlı olduğu mevcut registrar firmasında tescil yenilemesi yapılmalıdır.

6. Domain transfer işlemi ücretsiz olmasına rağmen, bu transfer sonucunda domain adınızın otomatik olarak 1 sene uzatılacağından, sizden 7.29$+KDV domain yenileme ücreti alınmaktadır.

7. .TR uzantılı alan adları için şirket yetkilisinin yazılı onayı transfer işleminin başlatılması için yeterlidir. .TR uzantılı alan adlarında transfer için daha detaylı bilgi almak isterseniz Ticket Sistemimizden hemen müracaat edebilir ya da Destek Departmanımız ile görüşebilirsiniz.

Domainim kaç günde Markum.net'e transfer olur?

İstenen koşulların karşılanması durumunda, domain transfer işlemleri ortalama 5-10 gün arasında sürmektedir.

Markum.net'e domain transferi yapmanın avantajı nelerdir?

1- Diğer yıllarda yapılacak kayıt yenilemesi için çok uygun olan domain yenileme ücretlerinden faydalanabilirsiniz.
2- Ücretsiz ve fonksiyonel olan Domain Kontrol Paneline sahip olacaksınız.
3- Alan Adınızın tescili otomatik olarak 1 yıl daha uzayacaktır.

Türkçe karakterli alan adı için hosting paketi alabilir miyim? Hosting paketleriniz, Türkçe karakterlere uyumlu mudur?

Tüm hosting paketlerimiz, Türkçe karakterli alan adlarında çalışır durumdadır. Alan adınızı ve hosting paketinizi seçin, 5 dakika içinde Türkçe sitenizi aktif hale getirin.

Türkçe karakterli alan adı tescil edebilir miyim?

Türkçe karakterli alan adlarını sitemiz üzerinden online olarak tescil edebilirsiniz.

Ön Sipariş Sistemi nasıl işliyor?

Ön sipariş periyodundaki alan adları online sorgulanabilir ve sipariş oluşturulabilir, ancak anında tescil edilemez. Bu periyottaki alan adları registrar sistemi tarafında bekleyen işlemlere kaydedilir, sözkonusu alan adı aktif olduğu anda sistem alan adını tescil etmeye çalışır, alan adı müsaitse tescil edilir. Aynı alan adı için farklı registrar firmaları da aynı anda tescil etmeyi deneyebilir, bu durumda ilk talebi gönderen alan adını tescil eder.

Tescil garantisi var mıdır? Tescil gerçekleşmezse ödenen bedel ne olur?

Tescil garantisi verilemez. tescil edilemeyen alan adına ait bedel hesabınızda kalır, dilerseniz farklı bir domain alabilir veya kredi kartınıza iade isteyebilirsiniz. herhangi bir kesinti uygulanmaz.

Canlı Destek