Markum.net > Yardım > Panel Yardımları > cPanel Yardım / cPanel'de hosting hesabı nasıl oluşturabilirim?
cPanel'de hosting hesabı nasıl oluşturabilirim?
cPanel'de hosting hesabı oluşturma hakkında detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ

cPanel kontrol panelinde reseller hesabınız var ve hosting hesabı oluşturma konusunda detaylı bilgi almak istiyorsanız lütfen adım adım resimli olarak anlattığımız bu konuyu dikkatlice okuyunuz.

1. Adım: Sol bölmede yer alan Account Functions sekmesindeki Create a New Account bölmesine tıklıyoruz.

2. Adım: Doamin information kısmında yer alan  kutucuklara sırası ile oluşturmak istediğimiz hosting hesabının domain adını, kullanıcı adımızı, parolamızı ve email adresimizi yazıyoruz. Hemen altında bulunan paketlerden ise açmak istediğimiz hesaba ait paket seçimi yapıyoruz.

3. Adım: Locale kısmından müşterinin panelinin dil kısmını seçebiliriz. English veya Türkçe tercihinize kalmış. Kendinize özel dns kullanacaksanız da DNS Settings kısmındaki kutucuğu işaretleyip kendi dnslerinizi girerek gerekli düzenlemeyi yapabilirsiniz. Hosting firmasının dnslerini kullanıyorsanız eğer bunu değiştirmemeniz gerekmektedir. Gerekli işlemleri tamamlayınca Create butonuna basıyoruz.

4. Adım: Hesabınız oluşmuş ve bilgiler gerek karşınızdaki sayfaya gerekse mail adresinize gönderilmiştir. Hesap oluşturma işlemi böylece başarıyla tamamlanmıştır. Hesabınızı güle güle kullanmanız dileğiyle...

 

 

Canlı Destek