Markum.net > Yardım > Panel Yardımları > WebsitePanel Yardım / Websitepanel'de kullanılan alan ve trafik raporlarını nasıl görebilirim?
Websitepanel'de kullanılan alan ve trafik raporlarını nasıl görebilirim?
Websitepanel'de web alanı ve trafik miktarı raporlarını görüntülemek için TIKLAYINIZ

Websitepanel'de kullanılan disk alanı raporlarını görüntülemek için hazırlamış olduğumuz resimli anlatımı inceleyebilir ve rapor eylemlerine göz atabilirsiniz.

1. Aşama: Üst menüde Hesap Anasayfası yanında yer alan Raporlama sekmesine geliyoruz ve oradan Disk Alanı Raporu bölümüne tıklıyoruz.

2. Aşama: Resellerımıza ait hosting kaynağımızın alan kullanım bilgilerini görüntülemek istiyorsak hosting kaynağımızın sol bölümünde yer alan el feneri simgesine tıklıyoruz.

3. Aşama: Hosting Kaynağı disk alan ayrıntılarını bu bölmeden görebiliyoruz.

4. Aşama: Tabikide her domain için ayrı ayrı alan kullanım bilgisini de görmek isteyebilirsiniz. Bunun için ise öncelikle hosting kaynağımıza tıklayarak domainlerimizi listeliyoruz.

5. Aşama: Kaynağın içinde müşterimizin planının sol bölümünde yer alan el feneri simgesine tıklayarak kullanım detaylarına ulaşabilirsiniz.

6. Aşama: Planımızın disk kaynağı bu şekilde görüntüleniyor.

7. Aşama: Şimdiye kadar web alanımızın raporlarını gördük. Gerekse bizim gerekse müşterilerimizin ne kadar web alanı kullandığını detaylı bir şekilde inceledik. Bir diğer önemli konu ise trafik miktarı. Kullanılan trafik miktarını detayları ile görmek için ise yine üst menüdeki Raporlama sekmesinden Bant Genişliği Raporuna tıklıyoruz.

8. Aşama: Gerekirse tarih bazlı da sorgulama yapabiliriz. Hangi tarihten hangi tarihe kadar filtreleme yapmak istiyorsanız Kimden kısmına ilk tarihi Kime kısmına ise en son sorgulama yapmak istediğiniz tarihi giriniz. Ardından Raporu Görüntüle kısmına tıklıyoruz.

Diğer aylık trafik miktarı görüntüleme işlemlerini de aynı web alanı kullanımı gibi görüntüleyebiliyoruz.

Canlı Destek