Markum.net > Yardım > Panel Yardımları > WebsitePanel Yardım / WebSitePanel'de hosting planı nasıl oluşturulur?
WebSitePanel'de hosting planı nasıl oluşturulur?
WebsitePanel hosting planı oluşturma detayları için TIKLAYINIZ

Websitepanel'imizde hosting planı oluşturmak website panelin planlar doğrultusunda çalışma mantığı ile en önemli konulardan birisidir. Aşağıdaki resimli anlatımda hosting planının nasıl oluşturulduğuna dair detaylı bilgiyi bulabilirsiniz.

1. aşama: Hosting Planları kısmına tıklıyoruz.

2. aşama: Hosting Planları bölümünden Hosting Planı Oluştur kısmına tıklıyoruz.

3. aşama: Hosting Planını Düzenle kısmına girmiş bulunmktayız. Buradan bize tahsis edilen alanı Hostin Space kısmından seçiyoruz ve müşterimize vereceğimiz hosting alanları kısmını yapılandırmaya başlıyoruz. Öncelikle Sistem kısmını işaretliyoruz ve Disk alanı Band Genişliği izin verilecek domain sayısı v.s. gibi genel yetkileri veriyoruz.

4. aşama: Web siteleri yetkilendirmesini yapıyoruz. Web sitemizde hangi tür componentler kullanılacaksa onları işaretliyoruz. Asp, Asp.net, php, mysql ve daha bir çok componentin özellliklerini buradan aktif edebiliriz. Müşterimizin hangisini kullanıp hangisini kullanmasını istemediğimizi buradan ayarlıyoruz.

5. aşama: Ftp hesapları ile ilgili gerekli limitlemeyi yapıyoruz.

6. aşama: Aşağıdaki gibi gösterilen yerden E-posta ayarlarını düzenliyoruz. Müşteriniz kaç adet e-posta açabilir, Maks. kaç mb posta boyutu olması gerekir bu gibi e-posta oluşturma işlemlerini buradan belirliyoruz.

7. aşama: Mysql 5.0 ayarlarından ise Mysql veritabanı ile ilgili gerekli izinleri veriyoruz. Kaç adet veritabanı oluşturulabilir kaç adet veritabanı kullanıcısı oluşturulabilir. Gerekli düzenlemeleri bu bölmeden yapıyoruz.

8. aşama: Dns düzenlemesini ise bu kısımdan yapıyoruz. Dns düzenlemesini müşterinize verecekseniz eğer dns etkin diyerek dnslerin düzenlenmesi konusunda yetkiyi müşteriye vermiş oluyorsunuz.

9. aşama: Son olara ise tüm düzenlemeleri yaptıktan sonra kaydet butonuna tıklıyoruz. Gerekli hosting planımızı oluşturuyoruz.

 

 

Canlı Destek