Markum.net > Yardım > Domain Transfer / Domain adresimi Markum.net'e transfer etmek istiyorum, ne yapmalıyım?
Domain adresimi Markum.net'e transfer etmek istiyorum, ne yapmalıyım?

Transfer etmek için tıklayın

Alan adlarınızın bulunduğu firmanın panelinden giriş yaparak Domain Transfer Şifresini (Auth Code/EPP Key bilgisini) alınız, sonrasında aynı panelden domain transfer kilidini açınız. Bu iki işlemden sonra alan adınız transfer edilebilir hale gelmiş olacaktır.

Son adım olarak Markum.net Müşteri Panelinden transfer edilecek alan adlarınızın transfer şifresini ilgili bilgi kutucuğuna girin ve Tamamla butonuna tıklayınız. Bu işlemden sonra alan adlarınız 1-10 gün içinde transfer edilmiş olacaktır.

Transfer işlemi ücretsizdir, ancak transfer edilen her alan en az bir yıllık yenileme bedeli ile transfer edilir. Alan adınızın son kullanım tarihi seçilen süre kadar uzatılmış-yenilenmiş olur.

Bir alan adının transfer edilebilmesi için son kullanım tarihine en az 5 gün kalmış olması ve tescil tarihinden en az 60 gün geçmiş olması gerekir.

TR uzantılı alan adlarında herhangi bir kural söz konusu değildir, TR uzantılı alan adları her zaman transfer edilebilir. TR uzantılı alan adlarında transfer süreci 1-48 saat içinde tamamlanmaktadır.

Canlı Destek