Markum.net > Hosting Araçları > Downloads / Microsoft® Windows® Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı (KB890830)
Microsoft® Windows® Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı (KB890830)


Microsoft Windows Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı, Windows XP, Windows 2000 ve Windows Server 2003 bilgisayarlarda Blaster, Sasser ve Mydoom da dahil olmak üzere halen etkili olan, belirli kötü amaçlı yazılımları denetler ve temizlenmesine yardımcı olur. Tarama ve temizleme işlemi tamamlandığında araç, sonucu ve varsa algılanan ve temizlenen kötü amaçlı yazılımları gösteren bir rapor görüntüler. Araç, %WINDIR%\debug klasöründe mrt.log adında bir günlük dosyası oluşturur.

Üretici:microsoft.com
Kaynak:microsoft.com
Dil:Türkçe
Boyut:1.1 MB
Lisans:Ücretsiz
İşletim Sistemi:Win XP / 2000 / Server 2003
Kayıt:26.02.2006 01:53:00
   Download Etmek İstiyorum.
Üreticinin Açıklaması:


Microsoft Windows Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı, Windows XP, Windows 2000 ve Windows Server 2003 bilgisayarlarda Blaster, Sasser ve Mydoom da dahil olmak üzere halen etkili olan belirli kötü amaçlı yazılımları denetler ve temizlenmesine yardımcı olur. Tarama ve temizleme işlemi tamamlandığında, araç sonucu ve varsa algılanan ve temizlenen kötü amaçlı yazılımları gösteren bir rapor görüntüler. Araç, %WINDIR%\debug klasöründe mrt.log adında bir günlük dosyası oluşturur.

Bu araç bir virüsten koruma ürününün yerini almaz. Bilgisayarınızın korunmasına yardımcı olmak için bir virüsten koruma ürünü kullanmalısınız.

Microsoft, her ayın ikinci Salı günü bu aracın güncelleştirilmiş bir sürümünü yayımlayacaktır. Yeni sürümler, bu web sayfası, Windows Update ve Microsoft.com'daki
Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı Web Sitesi üzerinden kullanıma sunulacaktır.

En yeni sürümler, kullanılabilir olduğunda otomatik olarak alınıp yüklenmesi için Otomatik Güncelleştirmeler özelliğini Otomatik olarak ayarlayın. Aracın Windows Update tarafından sağlanan sürümü, bilgisayarınızda ayda bir kez ve arka planda çalışır. Herhangi bir kötü amaçlı yazılım bulaşmasına rastlarsa, bilgisayarınızın bir sonraki başlatmasında araç, bir durum raporu görüntüler. Bu aracı ayda birden fazla kez çalıştırmak isterseniz, bu web sayfasından edinilebilen sürümünü çalıştırın veya Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı Web Sitesi'ndeki sürümünü kullanın.

Aracın geçerli sürümünün temizleyebildiği kötü amaçlı yazılımların listesi ve kullanım yönergeleri için lütfen
KB890830 makalesini inceleyin. Ayrıca, herhangi bir kötü amaçlı yazılım bulaşmasına rastlanılması veya hatayla karşılaşılması durumunda, bu aracın Microsoft'a anonim olarak bilgi gönderdiğini unutmayın. Yukarıdaki KB890830 makalesinde bu özelliğin nasıl devre dışı bırakılacağı ve Microsoft'a ne gibi bilgiler gönderildiği hakkında bilgi bulunmaktadır.

Bu aracı bir kuruluş ortamında dağıtmayı düşünmeden önce
KB891716 makalesini incelemeniz önerilir.

Aracı çalıştırmak için kullanıcının bir yönetici olması gerekir. Bu araç, Windows 98, Windows ME ve Windows NT 4.0 sürümlerinde çalışmaz.

Canlı Destek