Markum.net > Yardım > Domain > Domain Transfer / Domain adresimi Markum.net'e transfer etmek istiyorum, ne yapmalıyım?
Domain adresimi Markum.net'e transfer etmek istiyorum, ne yapmalıyım?
Markum.net'e domain adresinizi transfer ederek 10'dan fazla ücretsiz domain servisinden yararlanabilirsiniz.

Domain transfer işlemlerinin başlatılabilmesi için aşağıdaki koşullara uymanız gerekmektedir;

1-Transfer edilecek alan adının yenileme süresine en az 10 gün kalmış, tescil (veya yenileme) süresi üzerinden de 60 gün geçmiş olmalıdır. 

2-Transfer edilecek alan adının "status" durumu "ACTIVE" veya "OK" konumunda olmalıdır. Tersi bir durumda transfer işlemi gerçekleşmez!...

3-Alan adına ait administrator e-mail (yetkili, yönetici e-posta) adresi aktif (ulaşılabilir, kullanılabilir) olmalıdır. Alan adına ait yetkili e-posta adresinin hangisi olduğu,http://www.markum.net/domain/whois/'den öğrenilebilir.

4-Alan adına ait Auth-Code/EPP/Transfer Authorization Key (transfer yetkili) kodunu biliniyor ve temin edilebiliyor olunmalıdır. "Auth-Code" bilgisi mevcut registrar firmasından temin edilmesi gereken özel bir koddur. Birçok firma bu kodu üyelik panelinden de verebilmektedir. Panelden temin edilemiyorsa, firma ile görüşülerek bizzat istenilmelidir. 

5-Bir alan adının Markum.net'e transfer edilebilmesi için alan adının bitiş tarihinin geçmemiş olması gerekir. Eğer bu tarih geçtiyse, bağlı olduğu mevcut registrar firmasında tescil yenilemesi yapılmalıdır. 

6-Domain transfer işlemi ücretsiz olmasına rağmen, bu transfer sonucunda domain adınızın otomatik olarak 1 sene uzatılacağından, sizden 7.29$+KDV domain yenileme ücreti alınmaktadır.

7-.TR uzantılı alan adları için şirket yetkilisinin yazılı onayı transfer işleminin başlatılması için yeterlidir. .TR uzantılı alan adlarında transfer için daha detaylı bilgi almak isterseniz 
Ticket Sistemimizden  hemen müracaat edebilir ya da Destek Departmanımız ile görüşebilirsiniz.

Domain Transfer işlemini başlatmak için tıklayınız.

Canlı Destek