Markum.net > Yardım > Domain > Ücretsiz Domain Servisleri / DNS'lerimi müşteri paneli üzerinden nasıl yönetebilirim?
DNS'lerimi müşteri paneli üzerinden nasıl yönetebilirim?
Alan adınızın name server adreslerinin Markum.net name server adresleri olan dns1.markum.net ve dns2.markum.net adreslerine göre yapılandırılmış olması halinde Markum.net'in sağlamış olduğu Ücretsiz DNS hizmetini kullanabilirsiniz. Ücretsiz DNS hizmetini kullanabilmek için: Devamı


1. Markum.net'e üye bilgileriniz ile giriş yaptıktan sonra, Müşteri Paneli sayfasında sol üstte bulunan Domain Yönetimi butonuna tıklayınız.

2. Açılan Domain Yönetimi sayfasında, arama alanını kullanarak ilgili alan adınızı arayabilir ya da listeden yerini belirleyebilirsiniz.

3. Alan adınızın Ücretsiz DNS ayarlarını yapabilmek için, alan adınızın bulunduğu satırda yer alan YÖNET butonuna tıklayınız.

4. Yönet butonu açılır bir menü halinde size bir liste sunacaktır. İlgili listeden Ücretsiz DNS yazısının üzerine tıklayınız.

5. Önceden oluşturulmuş bir Ücretsiz DNS ayarınız yok ise sayfanın üstünde bulunan DNS EKLE alanını kullanarak ilerleyebilirsiniz.

6. DNS EKLE butonuna tıkladığınızda ilgili sayfanın altında eklediğiniz alan adınızı görüntüleyebilirsiniz.

7. Eklediğiniz alan adınızın üzerine tıklayarak Ücretsiz DNS yönetim ekranınıza ulaşabilirsiniz.

Söz konusu sayfada her hangi bir sorun yaşar ya da detaylı bilgi almak isterseniz lütfen destek talebi üzerinden tarafımızla iletişime geçiniz.

Canlı Destek