CloudLinux Kurulum

CloudLinux sunucu stabilitesini artıran bir çözümdür;
CloudLinux ile, her bir siteniz için ne kadar ram, işlemci, ve disk io'su yapabileceğini siz belirlersiniz. Sitelerinizden biri saldırı alıyor ya da aşırı ziyaretçiye sahip ise, ilgili site sunucudaki tüm kaynakları kullanarak diğer sitelerinizin erişim sorunları yaşamalarına neden olabilir; daha da kötüsü sunucunuzun erişilemez hale gelmesine sebebiyet verebilir. CloudLinux ile bu durumun önüne kolayca geçebilirsiniz, siteleriniz sunucudaki tüm kaynakları kullanmak yerine, sadece sizin uygun gördüğünüz  kaynak limitlerini kullanabilir, eğer sitenizin kaynak ihtiyacı artarsa bunu kolaylıkla Cpanel üzerinden değiştirebilirsiniz. Limitlemeler son derece esnektir;  örneğin bir siteye 256 Mb ram ve sunucuda bulunan işlemcilerden 2 tanesini verebilirsiniz. Dilerseniz verdiğiniz 2 işlemcinin yüzde olarak ne kadar kullanabileceğini de belirleyebilirsiniz.

CloudLinux sitelerinizi birbirinden izole eder;
CloudLinux cagefs özelliği ile, her site kendi klasörü içerisine hapsedilir. Bir saldırgan her hangi bir şekilde sunucunuzdaki sitelerden birine erişim sağladığında, en kötü senaryoda bile sadece ilgili site dosyaları üzerinde işlem yapabilir. Saldırgan, saldırıya maruz kalan site klasöründen farklı bir yere ulaşamaz. Diğer siteleriniz ve sunucunuz bu saldırıdan korunmuş olur.

CloudLinux Multi-PHP özelliği;
CloudLinux ile aynı anda birden fazla php sürümünü çalıştırabilirsiniz. Php 5.2, Php 5.3, Php 5.4, Php 5.5, Php 5.6 sürümleri CloudLinux ile desteklenir. İlgili site için dilediğiniz Php sürümünü seçebilir ve dilediğiniz Php eklentilerini aktif edebilir ya da kapatabilirsiniz. Bu işlemi sunucu yöneticisi yapabileceği gibi, sunucudan hizmet alan alt müşteriler (site sahipleri) Cpanel ara birimleri vasıtası ile gerekleştirebilirler.

Kurulum 80,00$ +KDV
Canlı Destek
Kurumsal Talep Formu
X
Şirketinizdeki sunucuları buluta taşıyarak maliyetlerinizi azaltabilirsiniz. Sizi ziyaret etmemizi ister misiniz?